Canlar Fruit Covid-19 Önlemleri

Canlar Fruit Covid-19 Önlemleri

Konu taze meyve ve sebze sektörü olduğunda ürün güvenliği ve temizlik hali hazırda kritik bir konu olarak öne çıkmaktaydı. Covid-19 bu alanda faaliyet gösteren şirketleri daha büyük önlemler almaya zorladı.

Canlar Fruit olarak pandemi sürecinin çok erken dönemlerinde soğuk hava depomuzu Covid-19’u ürünlerimizden, çalışanlarımızdan ve müşterilerimizden uzakta tutmak için hazırladık. Hala aktif olarak devam eden “Covid-19 Aksiyon Planı” ile depomuzda bugüne kadar hiçbir vaka ile karşılaşılmadığını söylemekten mutluluk duyarız.

Bunu mümkün kılabilmek için depo çalışanlarımıza yönelik çeşitli yönerge ve prosedürler hazırladık:

  1. Sezonun başlangıcında çalışanlarımızın hepsinin Covid-19 testlerinin negatif çıkması sonrasında karantina sürecine başlandı.
  2. İlerleyen zamanda pozitif vakaların ortaya çıkması ihtimaline karşın izolasyon bölümü hazırlandı.
  3. Karantina sürecinin başlangıcından itibaren depo ve ofis sınırlarımız içerisine mecburi durumlar dışında kimsenin girmesine izin verilmedi.
  4. İçeri girmesi gereken herkes güvenlik ve sağlık ekibimiz tarafından IgG IgM Rapid Test -Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı- kullanılarak test edildi.
  5. Ziyaretçinin test sonucunun pozitif çıkması halinde içeri girmesine kesinlikle izin verilmedi.
  6. Çalışanlarımız periyodik olarak Covid-19 testine tabii tutuldu.
  7. İş yerinde sosyal mesafenin ve temizliğin nasıl sağlanacağına yönelik üçten fazla hizmet içi eğitim yapıldı.
  8. Çalışma alanı, lojmanlar ve sosyal tesisler Covid-19 önlemlerine yönelik yeniden dizayn edildi.
  9. Depomuz içerisindeki birçok alana -giriş ve çıkışlar dahil olmak üzere- temizlik istasyonları kuruldu.
  10. Ürünlerimizde insan teması en az seviyeye indirildi.

Bu önlemler hali hazırda uygulanırken ürün, çalışan ve müşteri güvenliğini sağlamak amacıyla daha yaratıcı ve sağlıklı yöntemler aramaya devam ediyoruz. Bu konudaki bilgi ve birikimimizi genişletmek amacıyla Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere danışmanlar ve Sağlık Bakanlığı yetkililerini sürekli olarak takip ediyoruz.

Umuyoruz ki kısa bir zaman içerisinde bu zorlukların hepsinin üstünden gelip normal hayatlarımıza geri döneceğiz. Fakat o zamana kadar “Sağlığınız bizimle güvende” diyoruz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp