2020-2021 NAR SEZONU

14.10.2020

Son yıllarda popüleritesi gittikçe artan ve “Süper Meyve” olarak adlandırılmaya başlanan nar, COVID 19’un insanlarda uyandırdığı sağlıklı beslenme anlayışı ile son dönemde önemini oldukça arttırmıştır. Dünya genelinde artan talep, pandemi sonucunda çalışma şartlarının zorlaşması, çalışan sayısının azalması ve maliyetlerin artışı fiyatlarda geçtiğimiz senelere göre artışa sebep olmuştur.

Bu yükselen trende paralel olarak üretim anlamında nara yönelim gün geçtikçe artmıştır. Buna karşın bu sene ağaçlarda yetişen narların daha seyrek oluşu hasadın daha düşük olacağı mesajını vermektedir. Bununla birlikte kalite ve boy olarak güzel bir sezon olacağını düşünüyoruz.

Sezonun henüz yeni başlamış olması, Türk narları ile birlikte aynı dönemde başlayan Peru ve Hindistan narlarının Avrupa ve Rusya pazarına girişi henüz fiyatlarda bir standarda ulaşılmasının önüne geçmiştir. İlerleyen günlerde fiyatların biraz daha düşerek orta noktayı bulmasını beklemekteyiz.

Bu sezon da geçmiş dönemlerde olduğu gibi Denizli/Honaz bölgesinde bulunan soğuk hava depomuzun 6000m² kapalı alanı ve 3000 ton depolama kapasitesiyle Türkiye’nin her bölgesinden narlarımızı tedarik ederek Mart ayının sonuna kadar müşterilerimize hizmet vereceğiz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp